Bilgisayar Çalışıyor Ancak Görüntü Ekrana Gelmiyor


Bilgisayar çalıştığı halde ekrana görüntü gelmemesi yaygın olarak görülen sorunlardan biridir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri ise, çözüm uygulamaları sırasında bilgisayarınızı incitmemenizdir. Profesyonellik gerektiren bir sorun olabildiğinden bilinçsiz bir şekilde gerçekleştireceğiniz çözümlerde cihazınıza zarar verebilirsiniz. Pek çok nedenleri bulunan bu durumda öncelikle yapılması gerekenler bulunuyor. Fakat bu uygulamalardan sonuç alınamadığı takdirde profesyonel mersin bilgisayar hastanesi sitemizden yardım talep edilebilir. Daha çok dizüstü bilgisayarlarda meydana gelebilen bu problem ayrıca en küçük çaptaki sorunlardan dahi kaynaklanabiliyor. Fakat daha çok chipset ve ekran kartına bağlı olarak meydana gelebiliyor. Ekran kartındaki ısı oranları bazı süreçlerde normalden yüksek oranda işlev görmesine bağlı olarak bacaklarının birinde dahi iletişimsizlik hâsıl olduğunda bilgisayar çalıştığı halde ekrana görüntü gelmemesi söz konusu olabiliyor.

Diğer Çözüm Önerileri

Kaliteli mersin macbook servis sitesinden de vurgulandığı gibi bilgisayar çalıştığı halde ekrana görüntü gelmemesinin farklı sebepleri de bulunabiliyor. Bu durumda uygulanması gereken bazı adımlar da söz konusudur. Özellikle dizüstü bilgisayarda bu sorun meydana geldiğinde cihazın alt kasasının streç film üzerinden özenli bir şekilde sarılması ve belirli zaman aralıkları ile cihaz çalıştırılabilir. Bilgisayarın özellikle de ekran kartı üzerinde fön makinesi desteği ile ısı sağlanabilir. Cihazın ekran kartı üzerinden yüksek ısı hacmine sahip olan fön makinesi ile ısı sağlanabilir. Bu etkili çözüm önerileri kusursuz bir şekilde uygulandığı takdirde bilgisayarın çalışması halinde ekrana görüntü gelmemesi sorunu büyük ölçüde ortadan kaldırılabilir. Fakat sorun ortadan kaldırılsa dahi yukarıdaki çözüm tavsiyeleri geçici öneriler olduğundan cihazın 3-4 ay sonrasında yeniden aynı soruna maruz kalması söz konusu olabiliyor. Bununla birlikte yukarıdaki çözümler sırasında farkında olunmadan cihaza zarar verilmesi ve mevcut problemin daha da derinleşmesine neden olunabilir.

Yapılması Gereken En Etkili Ve Kalıcı Çözüm

Alanında uzman olan mersin bilgisayar parçaları sitesinden bu sorun kolayca ve garantili olarak ortadan kaldırıyoruz. Firmamız özellikle de en alt kısımda belirtilen çözüm olanağı üzerinden bilgisayar çalışması ancak ekrana görüntü gelmemesi sorununu çözüyoruz. Bilgisayarınıza zarar verme riski ortadan kaldırılması ve daha düşük bir maliyet üzerinden profesyonel anlamda bilgisayar teknik servisimizden 7/24 kesintisiz bir şekilde teknik destekler de talep edebilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı