Bilgisayar Tamiri nasıl Yapılır

Bilgisayar Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Yapmanız gereken işleri tıkır tıkır yaptığınızda bilgisayarın ne kadar önemli bir şey olduğunu anlıyorsunuz. Hatta gittikçe teknolojileşen dünyayla birlikte bilgisayarlar en çok kullandığımız teknolojik aletler arasına giriyor. Günlük yaşantımızı ve yapmamız gereken işleri, projeleri kolaylaştıran bu aletler bozulduğunda ne oluyor peki?

Bilgisayarınız bozulduğunda yapmanız gereken işler aksıyor, zamanınız daralıyor. Bundan dolayı işimizi kolaylaştıran bu aletler bozulduğunda bize zorluk çıkaran aletlere dönüyorlar. Bazen de bilgisayarınızın arızasının ne olduğunu bilemediğiniz de oluyor.

Bilgisayar Arıza Tespitinde Önemli Noktalar

  • Arıza tespitinde işe bilgisayar kasanızı uzay montaj yöntemiyle bir masanın üstüne kurabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra anakarttan RAM’leri çıkartıp bilgisayarınızı açmayı deneyin. Bunu yaparken bilgisayarınızın bir monitöre bağlı olmasını sağlamanız gerekir. Bunu yaparsanız bilgisayarınızda görüntü olup olmadığını anlayabilirsiniz. Daha sonra anakartta bulunan PCI ve PCI – E’de takılı olan bir şey varsa onu çıkarın. Bunu yapmazsanız bilgisayarınız kısa devre yapabilir. Tüm bunları yapmanıza rağmen bilgisayarınız yine çalışmıyorsa yeni bir güç kaynağı ve anakartla bilgisayarınızı yeniden açmayı deneyin.
  • Rastlanan bir diğer arıza durumu ise bilgisayar çalışsa bile görüntünün olmamasıdır. Bu soruna büyük ihtimalle RAM’ler sebep olur. Fakat siz yine de öncesinde onboard ekran kartına kablonuzu takıp görüntü almayı deneyin. Çoğunlukla bilgisayarınızda başka marka bir RAM takılıysa bu sorunla karşılaşırsınız. Çözüm olarak anakartta ki RAM’leri çıkarıp altın rengindeki yeri silgiyle silin. Bunu yaparsanız oksitlenme varsa geçer. RAM’leri bilgisayara takacağınız zaman teker teker takın. Sadece tek RAM kullanıyorsanız da slot değiştirip takabilirsiniz.
  • Son olarak ekran kartına ısı işlemi uygularsanız bilgisayarınızdaki arıza giderilebilir. Diyelim ki elinizde ısı işlemi için gereken malzeme yok. Bu durumda ise saç kurutma makinesiyle bu işlemi yapabilirsiniz. Isı işlemi uygularken dikkatli olmanız gerekir.

Bilgisayar Arızası Giderilemiyor

Sıraladığımız çözüm yollarını uygulamanıza rağmen bilgisayarınızdaki sorun giderilmiyorsa yapmanız gereken şeyi bilgisayar tamiri için uzman bir firmaya başvurmanızdır. Firma olarak bilgisayarınızdaki sorunu tespit ediyor ve güvenilir bir şekilde tamir ediyoruz.

Bozulan ve bir türlü düzelmeyen bilgisayarınızı en iyi bilgisayar servisi hizmetlerimizle sağlıklı hâle getiriyoruz. Bize bu konuda iç rahatlığıyla güvenebilirsiniz. Firmamız tamamen müşteri odaklıdır.

Bilgisayarınıza en az sizin kadar önem veriyor ve titizlikle laptop tamiri yapıyoruz. Yapmanız gereken tek şey bilgisayarınız bozulduğunda firmamıza ulaşmak.